Kiedy niemożliwe staje się możliwym … .
Wydarzenia, które się pamięta.
Udział uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła twórczych praktyk” zaowocował wyjątkowym spotkaniem z ponadprzeciętnymi, wspaniałymi i dowcipnymi artystami:
związanym z naszą małopolską ziemią, Panem Andrzejem Grabowskim, aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym, artystą kabaretowym, scenarzystą, reżyserem
i
Panem Tomaszem Wojcieszkiem artystą rzeźbiarzem, malarzem.
Punktem spójnym naszego spotkania były pasje i sztuka. Odbyliśmy nostalgiczną podróż do czasów dzieciństwa, rozmawialiśmy o pracy twórczej, przełomowych momentach, drodze zawodowej, procesie kreacji. Przenieśliśmy się do świata anegdot, zabawnych historii, mądrych rad. Z atencją słuchaliśmy naszych Gości, którzy w barwny, lekki, gawędziarski sposób zabrali nas do świata sztuki.
Dziękujemy!
Słowa wdzięczności wędrują do Pani Ireny Wojcieszek – Edukacja, Rekreacja, Zooterapia, Alwernia. Dziękujemy za poświęcony czas i pomoc w organizacji spotkania.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Wójcikowi, Alvernia Planet za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania.
O koncepcji – projekt społeczno-artystyczny
W ramach realizowanej przez nas ścieżki filmowej pracujemy nad projektem społeczno-artystycznym łączącym działania przeprowadzone w partnerstwie z podmiotem zewnętrznym – instytucją publiczną, artystą.
Program ten to pomysł na wykorzystanie dzieł sztuki i kultury oraz projektów społeczno-artystycznych do tego, by rozbudzać u młodych ludzi refleksję nad zastaną rzeczywistością, krytyczny odbiór docierających do nich przekazów medialnych, postawę twórczości oraz zaangażowanie społeczne. Bazą do pracy z uczniami i uczennicami jest platforma kursowa z filmami krótkometrażowymi, które dotykają tematów ważnych w życiu młodzieży oraz wspierają rozwój ich kompetencji społeczno-emocjonalnych. W wersji rozszerzonej programu uczestniczymy w całorocznym kursie on-line edukacji kulturowej. Wzbogaceniem dla treści kursu są spotkania z ekspertami, warsztaty.
Naszym celem jest skonsolidowanie działań, podkreślenie wartości interdyscyplinarności w materiale uwydatniającym pasje ludzi, maestrię i profesjonalizm bez względu na różnice pokoleniowe, dla których wartością i czynnikiem nadrzędnym jest sztuka.
Skład zespołu: Zuzanna Bębenek, Kornelia Gergont, Marcel Kłeczek, Michał Rutyna, Igor Łysiak, Zachariasz Bugajski, Oliwia Skotnicka, Szymon Topól (udział w spotkaniu Alvernia Planet) – uczniowie kierunków technik fotografii i multimediów, technik programista, technik informatyk, Katarzyna Urbańczyk, Piotr Brzózka.
Koordynator prac Monika Kasprzyk-Jedynak
Program „Szkoła twórczych praktyk” jest dofinansowany z programu Unii Europejskiej Erasmus+, programu Google.org Impact Challenge, a także ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Ambasady USA w Polsce.
Zapraszamy
http://sculptures.pl/
http://andrzejgrabowski.com.pl/